Сърбия надви Черна гора с два гола на Влахович и оглави групата на България за Евро 2024

00:23, 28.03.2023
сърбия надви черна гора два гола влахович оглави групата българия евро 2024

Отборът на Сърбия постигна победа с 2:0 при визитата си на Черна гора в двубой от втория кръг на група G от квалификациите за европейското първенство по футбол през 2024 година в Германия.

„Плавите“ откриха резултата на стадиона в столицата Подгорица в 78-ата минута, когато Филип Младенович центрира остро по земя отляво в наказателното поле на домакините, където връхлитащият Душан Влахович засече топката от движение и с изстрел с левия си крак прати топката в долния ляв ъгъл на вратаря Милан Миятович.

Отново Влахович бе в прегръдките на съотборниците си, когато завърши скоростна контраатака на Сърбия в последните секунди от петминутното добавено време на срещата.

В класирането съставът на Миодраг Радулович е лидер с шест точки, следван от състава на Унгария с три, колкото има и третият Черна гора. Четвърти е Литва, а на дъното е България, като и двата тима са без точков актив.

Младен Кръстаич: С тези футболисти разполага България, но пред тях има бъдеще
Валентин Антов след загубата от Унгария: Това ни е нивото