САЩ надигра Сърбия в предолимпийска контрола

Най-резултатен бе Стеф Къри с 24 точки

Антъни Едуардс Национален отбор по баскетбол на САЩ
22:18, 17.07.2024

Стеф Къри вкара 24 точки, Бам Адебайо добави 17 за победата на САЩ над Сърбия със 105:79 в контролна среща в Абу Даби преди олимпийския баскетболен турнир в Париж.

Антъни Дейвис завърши със седем точки, шест борби и шест блокади и се справи отлично в защита, докато Антъни Едуардс вкара 16 точки. ЛеБрон Джеймс добави 11 точки.

Американците се отправят към Лондон, за да играят още две контроли, преди да заминат за Франция за старта на Олимпиадата. Първият спаринг е в събота срещу Южен Судан, последван от мач с Германия в понеделник в зала "O2 Arena" в Лондон.

Никола Йокич записа 16 точки и 11 борби за Сърбия, а Алекса Аврамович добави 14 точки. Сърбия играеше втория си мач за два дни, след загуба от Австралия във вторник, в която даде почивка на капитана Богдан Богданович.

Американците водеха с 25 след третата част и бързо увеличиха разликата на 30 в последната четвърт.

Българските рефери са обнадеждени, че съдийството се развива в правилната посока