Саутхемптън нанесе втора загуба на Ливърпул през сезона

10:36, 05.01.2021
Чете се за: 00:30 мин.

Шампионът на Англия допусна второ поражение през сезона, след като отстъпи с 0:1 при визитата си на Саутхемптън в последния двубой от 17-ия кръг на английското футболно първенство.

"Светците" стигнаха до трите точки още във 2-та минута, когато бившия играч на Ливърпул, Дани Ингс се разписа, прехвърляйки технично вратаря Алисон след статично положение.

Възпитаниците на Юрген Клоп опитаха да отговорят, но като цяло не създадоха нищо интересно пред противниковата врата, като първият им точен удар дойде едва в 74-та минута.

По този начин Ливърпул пропусна да победи в трета поредна среща за първенството, след като в последните си два мача записа равенства срещу Уест Бромич Албиън и Нюкасъл.

Така "червените" останаха с равни точки със състава на Манчестър Юнайтед на върха с по 33 пункта, но Юнайтед е с мач по-малко. Трети с точка по-малко е състава на Лестър.