Саутхемптън се изправя срещу Лийдс във финалния плейоф за влизане във Висшата лига

Във финала на 26 май на "Уембли" Саутхемптън ще спори с Лийдс, където играе българският национал Илия Груев.

саутхемптън изправя лийдс финалния плейоф влизане висшата лига
Снимка: twitter Southampton FC
08:02, 18.05.2024
Чете се за: 01:25 мин.

Саутхемптън се класира за финалния плейоф на Чемпиъншип за изкачване във Висшата лига на Англия по футбол. "Светците" надиграха Уест Бромич Албиън с 3:1 в реванша у дома.

Саутхемптън доминираше тотално срещу Уест Бромич, но поведе едва след четири минути игра през второто полувреме, когато точен бе Уил Смолбоун. Адам Армстронг увеличи преднината на "светците" в 78-та минута, преди да реши изхода от мача с дузпа в 86-ата.

Седрик Кипре бе точен с удар с глава в добавеното време за Уест Бромич, оформяйки крайния резултат.

Лестър Сити и Ипсуич Таун спечелиха останалите две промоции за Висшата лига, завършвайки на първо и второ място в Чемпиъншип. От Висшата лига изпаднаха Шефилд Юнайтед и Бърнли, а Лутън Таун е 18-и с три точки зад Нотингам Форест преди последния кръг.

Във финала на 26 май на "Уембли" Саутхемптън ще спори с Лийдс, където играе българският национал Илия Груев. В четвъртък йоркшърци победиха Норич с 4:0 в реванша, а първият гол бе дело именно на Груев.

18 май: Предизборните битки в ефира на БНТ