Съветът по сигурността към Министерския съвет, председателстван от премиера Кирил Петков, проведе днес редовно заседание.
В рамките на заседанието бяха представени доклади от службите за сигурност относно актуалното развитие на войната в Украйна.
Министърът на електронното управление Божидар Божанов запозна членовете на Съвета с установените до момента заплахи в сферата на киберсигурността.
Обсъдени бяха констатирани дефицити в националната система за управление при кризи, като бяха набелязани конкретни предложения за оптимизиране на законодателната рамка на системата за защита на националната сигурност.
Васил Терзиев: София има нужда от по-високи собствени приходи и реална финансова децентрализация
Живот сред руините: Във Венецуела продължават да пристигат спасителни екипи