Сбиване по трибуните помрачи успеха на Уулвърхямптън над Уест Бромич в ФА Къп

Дербито на "Черната провинция" предложи фенски ексцесии, които наложиха прекъсването на срещата за повече от 40 минути

16:11, 28.01.2024
Чете се за: 02:25 мин.
сбиване трибуните помрачи успеха уулвърхямптън уест бромич къп
Снимка:

Уулвърхямптън се класира за петия кръг в турнира за ФА Къп, след като в люто мидландско дерби надигра с 2:0 като гост състава на Уест Бромич Албиън.

Двубоят между двата тима обаче определено няма да бъде запомнен с резултата помежду им, а със сблъсъците по трибуните, които наложиха спиране на срещата десетина минути преди края на редовното време

Мачът на "Дъ Хоутърнс" определено не се развиваше по план за домакините, които допуснаха да изостанат в резултата в 38-ата минута след попадение на Педро Нето, а в 78-ата Матеуш Куня удвои аванс на "вълците".

Именно второто попадение за гостуващия предизвика ексцесии по триубуните, където се оказа, че привърженици на Уулвс, настанени в сектора за домакини, са били нападнати от фенове на "дроздовете".

Според някои информации е имало сбиване и между запалянковци на Уест Бромич в друга част от стадиона, а цялата обстановка принуди играчът на Албиън Кайл Бартли да изведе децата си на безопасно място далеч от сцените на конфликта.

В крайна сметка камерите уловиха тежко пострадали привърженици на Уулвърхямптън, които бяха отведени стюардите, а заради всичко случващо се главният съдия Томас Брамал прибра и двата отбора в съблекалнята.

След повече от 40-минутна пауза двубоят бе подновен, а в оставащото време до края "вълците" удържаха своята преднина и така се класира за осминафиналите в ФА Къп за пръв път от сезон 2020/21 насам.