Аржентинецът продължава да доминира на червени кортове.
Себастиан Баес стана първият тенисист, който успява да защити титлата си на турнира на клей в Рио де Жанейро, който е от категория АТР 500. На финала на надпреварата аржентинецът записа изразителен успех с 6:2, 6:3 срещу французина Александър Мюлер.
Срещата продължи час и 26 минути и се разви изцяло по вкуса на Баес, който за нито един момент не позволи на опонента му да се чувства комфортно на корта.
За Баес титлата е четвърта в Южна Америка и седма в кариерата изобщо. Аржентинецът вече е в серия от 10 последователни успеха в Рио.
„Изключително горд съм от представянето ми през цялата седмица. Във всеки един от двубоите дадох най-доброто от себе си и съм щастлив. Опитвах се да бъда на максимума си във всяка една точка“, каза щастливият шампион Баес.
„Разбира се, финалите са различни двубои, защото залогът е по-голям. Опитах се да се фокусирам върху двубоя, а това е най-трудното нещо в нашия спорт. Подкрепата на моя треньор и екип беше фундаментална“, добави Баес.
Аржентинецът е спечелил шест от седемте си трофея на клей. Изключението е единствено надпреварата в Уинстън-Салем (САЩ), която по традиция се провежда в седмицата преди последния за сезона турнир от Големия шлем – US Open.

От 2022 г. насам Баес има записани 73 победи на клей, повече от всеки друг тенисист, според официалната статистика на АТР.
Депутатите от бюджетната комисия приеха удължителния закон на първо четене (ОБЗОР)