Себастиан Корда и Адриан Манарино ще играят на финала на тенис турнира в Астана

себастиан корда сломи медведев първия осминафинал australian open
17:18, 02.10.2023

Американецът Себастиан Корда и французинът Адриан Манарино се класираха за финала на турнира по тенис в зала от АТП 250 в Астана.

В напълно равностоен полуфинал поставеният под №5 в схемата Корда победи сърбина Хамад Меджедович с 6:7(8), 7:6(2), 7:6(3) за 2 часа и 49 минути игра.

В мача нямаше нито един реализиран пробив и се изиграха три тайбрека. В първия от тях 20-годишният Меджедович се наложи с 10:8 точки, след като отрази два сетбола.

В другите два тайбрека обаче по-опитният Корда спечели със 7:2 и 7:3 точки и за втори път през сезона след турнира в Аделаида през януари ще играе във финален мач.

Негов съперник в спора за титлата ще бъде шестият в схемата Манарино, който преодоля с 6:4, 6:2 австриеца Себастиан Офнер.

Манарино изоставаше с 2:4 гейма в първия сет, но остана напълно спокоен и спечели 10 от следващите 12 гейма, а с това и мача.

За французина финалът в Астана е трети през сезона след загубения в Майорка и спечеления в Нюпорт.