Селта се измъкна от опасната зона след ценен успех в Билбао

13:46, 05.12.2020
Чете се за: 00:33 мин.
селта измъкна опасната зона ценен успех билбао

Отборът от Галисия постигна втора поредна победа, надигравайки като гост Атлетик (Билбао), благодарение на което се измъкна от опасната зона за сметка на състава на Валядолид.

Гостите от Виго спечелиха с 0:2 на "Сан Мамес" с голове на Уго Майо и Яго Аспас след почивката.

През първата част определено "баските" бяха по-активния отбор, но категорично им липсваше точност в завършващата фаза.

"Небесносините" обаче взеха инициативата през втората част и заслужено поведе в резултата в 61-та минута, когато Санти Мина отклони с глава за Уго Майо, който от близо изведе гостите напред.

Дванадесет минути преди края на редовното време пък вратарят на Билбао Унаи Симон направи груба грешка, подарявайки топката на гостите, а в край на сметка кълбото стигна до Яго Аспас, който отблизо оформи крайното 0:2.

С тази ценна победа Селта събра актив от 13 точки, с което се изкачиха до 14-то място в подреждането, докато Билбао остава на 9-то място със същия актив.