Селта Виго продължава с добрата форма в Ла Лига с победа срещу Валядолид

"Небесносините" са на четвърто място в класирането до момента с девет точки.

Борха Иглесиас
Снимка: X / @RCCelta
19:10, 15.09.2024
Чете се за: 01:12 мин.

Селта Виго победи с 3:1 у дома Валядолид в първи мач от неделната програма на петия кръг от Ла Лига.

Уго Алварес откри резултата в полза на "небесносините" след 22 минути игра на стадион "Балаидос".

Точно 13 минути по-късно Яго Аспас шутира към вратата на гостите, но Карл Хайн спаси първия удар, а при добавката Борха Иглесиас покачи резултата на 2:0.

Раул Моро върна един гол пет минути след почивката, но Марио Мартин остави "виолетовите" в намален състав в 82-ата минута.

Последва отменено попадение на Хорхе Родригес, но неговият съотборник Анастасиос Довикас оформи крайното 3:1 в допълнителното време на двубоя.

Селта няма поражение срещу днешния си противник в 14 поредни домакински срещи и е на четвърто място в класирането до момента с девет точки, докато Валядолид е само с четири пункта на 17-та позиция в шампионата на Испания.