Селтик триумфира предсрочно със своята 53-ата титла на Шотландия

19:07, 07.05.2023
Чете се за: 01:57 мин.
селтик триумфира предсрочно своята ата титла шотландия

Отборът на Селтик триумфира предсрочно с шампионската титла във Висшата лига на Шотландия, след като в среща от 34-ия кръг надигра 2:0 като гост тима на Хартс.

Двете попадения за "детелините" отбелязаха японеца Кього Фурухаши в 67-ата минута и Хюн-гю О от Република Корея, който беше точен десет минути преди края на редовното време.

Трябва да се уточни все пак, че домакините играха цяло второ полувреме с човек по-малко след изгонването на Александър Кокрейн в края на първата част с директен червен картон.

По този начин, четири кръга преди края на преди края на първенството Селтик вече има непреодолим аванс от 13 точки пред големия съперник Рейнджърс в битката за върха.

Това е общо 53-а титла в историята на "детелините", като те вече имат само две по-малко спрямо Рейнджърс.

За наставника Анге Постекоглу пък това е втора титла начело на Селтик. По-рано през този сезон пък роденият в Атина австралийски специалист изведе своя тим и до триумф в турнира за Купата на лигата, а на 3 юни шампионът на Шотландия може да завоюва и Купата на страната, ако победи във финала втородивизионния Инвърнес Каледониън Тисъл.

Черно море взе дербито със Спартак и се доближи на точка от четвъртото място
Лидерът на "Вагнер": Имаме достатъчно боеприпаси да продължим сраженията за Бахмут