ДА НЕ

Сенегал и Мароко достигнаха 1/4-финалите за Купата на африканските нации

08:34, 26.01.2022
Мароко футбол

Отборите на Сенегал и Мароко се класираха за 1/4-финалите за Купата на африканските нации (КАН).

Мароко продължава в турнира, след като направи обрат срещу Малави за 2:1.

Аутсайдерът откри резултата още в 7-ата минута с удар отдалеч на Габадиньо, но след това Мароко успя да наложи натиск и закономерно да стигне до успеха. Класирането напред осигуриха попадения в края на първото полувреме на Юсуф Ен-Несири и в 70-ата минута на Ашраф Хакими.

В друг мач от надпреварата Сенегал отстрани Кабо Верде след 2:0 с голове на Садио Мане и Бамба Денг. Футболистът на Ливърпул се сблъска с вратаря на противника по време на срещата, но въпреки това той продължи двубоя. След прегледи се оказа, че играчът е добре и най-вероятно ще продължи участието си в КАН.

Вкабо Верде получи два червени картона на Патрик Андраде и вратаря Возина.

Чете се за: 01:47 мин.
Гриша Ганчев: Отчитам грешките си, че не работихме за хората, които истински обичат клуба
21:08, 24.05.2022
Чете се за: 02:10 мин.
Ветераните на Левски спечелиха демонстративния мач навръх 108-ия рожден ден на клуба
20:43, 24.05.2022