Сенегал и Мароко достигнаха 1/4-финалите за Купата на африканските нации

Мароко футбол
08:34, 26.01.2022

Отборите на Сенегал и Мароко се класираха за 1/4-финалите за Купата на африканските нации (КАН).

Мароко продължава в турнира, след като направи обрат срещу Малави за 2:1.

Аутсайдерът откри резултата още в 7-ата минута с удар отдалеч на Габадиньо, но след това Мароко успя да наложи натиск и закономерно да стигне до успеха. Класирането напред осигуриха попадения в края на първото полувреме на Юсуф Ен-Несири и в 70-ата минута на Ашраф Хакими.

В друг мач от надпреварата Сенегал отстрани Кабо Верде след 2:0 с голове на Садио Мане и Бамба Денг. Футболистът на Ливърпул се сблъска с вратаря на противника по време на срещата, но въпреки това той продължи двубоя. След прегледи се оказа, че играчът е добре и най-вероятно ще продължи участието си в КАН.

Вкабо Верде получи два червени картона на Патрик Андраде и вратаря Возина.

Чете се за: 00:45 мин.
Илиана Раева: Изключителна Стилияна Николова! Боряна Калейн е готова за медал в Париж
17:21, 13.07.2024
Стилияна Николова спечели титлата в многобоя, Боряна Калейн остана четвърта на Световната купа
Чете се за: 00:52 мин.
Маринела Нинева с трета поредна победа и рекордно пето злато на Витоша летен фест
16:16, 13.07.2024
Чете се за: 05:40 мин.