Сенегал надигра Камерун и се класира за следващата фаза на Купата на африканските нации

Кабо Верде се справи безпроблемно с Мозамбик

Сенегал
Снимка: Facebook: TotalEnergies Africa Cup of Nations
21:50, 19.01.2024
Чете се за: 01:57 мин.

Шампионът Сенегал победи с 3:1 Камерун в двубой от група "С" за Купата на африканските нации в Кот д'Ивоар и се класира за следващата фаза на турнира.

Исмайла Сар откри резултата в полза на "лъвовете от Теранга" след малко повече от четвърт час игра, а Хабиб Диало направи 2:0 след подаване на Сар в 71-ата минута на мача.

Жан-Шарл Кастейето реализира почетното попадение за камерунския състав в 83-ата минута.

В допълнителното време Садио Мане оформи крайното 3:1 в полза на Сенегал, който си осигури участие в елиминациите, след като има 6 точки от 2 двубоя. Камерун има само точка и остава на трето място преди изиграването на последния кръг от груповата фаза на турнира.

В среща от група "В" Кабо Верде се наложи с 3:0 срещу Мозамбик. Бившият футболист на българския Левски Гари Родригес беше титуляр за победителите и остана на терена до 75-ата минута.

Бебе, Райън Мендес и Кевин Ленини се разписаха във вратата на Мозамбик, който има само 1 точка от 2 изиграни двубоя.

Кабо Вердер е с пълен актив от 6 точки и се класира за директните елиминации.

По-късно тази вечер е другият мач от група "С", в който един срещу друг ще се изправят Гвинея и Гамбия.

Съдът решава дали да остави в ареста задържания при акция на СДВР адвокатски сътрудник
Нетаняху е против създаването на палестинска държава след края на войната в Газа