Сепси и Борислава Христова се класираха за полуфиналите на румънското баскетболно първенство

борислава христова тимът сепси полуфинал купата румъния баскетбол
07:38, 21.03.2024
Чете се за: 00:52 мин.
Български баскетбол

Отборът на Сепси, в който играе българската националка Борислава Христова се класира за полуфиналите на първенството на Румъния по баскетбол за жени.

Тимът на Христова победи като гост Олимпия Брашов с 99:58 (19:15, 25:18, 25:9, 30:16) във втората среща от четвъртфиналните плейофи и спечели серията с 2:0 успеха.

Христова започна като титуляр, изигра силен мач и беше най-резултатна с 22 точки. Тя добави към статистиката си 9 борби, 5 асистенции и 6 отнети топки за 28:38 минути на паркета.

За Олимпия Брашов се отличи Шалунда Бърни-Робинсън с 19 точки и 9 борби.

В следващата фаза на плейофите Борислава Христова и Сепси ще играят срещу Арад, но все още не са ясни датите на срещите.

Илия Груев пред БНТ: Успях, защото знаех, че трябва да работя и да използвам шансовете си (ВИДЕО)