Септември победи Ботев Враца в последния си мач в Първа лига засега

септември победи ботев враца последния мач пъра лига засега
20:16, 05.06.2023
Чете се за: 02:05 мин.

Отборът на Септември София постигна победа с 3:1 при домакинството си на Ботев Враца в двубой от последния кръг на Първа лига.

„Виненочервените“ откриха резултата на Националния стадион „Васил Левски“ в 28-ата минута, когато Мартин Николов подаде към Митко Митков отляво в половината на „зелените“, крилото на символичните домакини се освободи от опеката на Петър Кепов и центрира от фланга във вратарското поле на гостите, където стражът Красимир Костов се опита да улови топката, но тя се отби в гърдите му и влетя в мрежата.

Отново Митков бе в прегръдките на своите съотборници в 63-ата минута, когато получи подаване от Валентин Йосков на границата на наказателното поле на Ботев Враца и с мощен диагонален изстрел по земя се разписа в долния ляв ъгъл на вратаря Костов.

Съставът на Даниел Моралес намали изоставането си в 79-ата минута чрез Петър Кепов, който получи топката отдясно в половината на Септември и с мощен изстрел по диагонал от над 25 метра прати неспасяемо топката в далечния горен десен ъгъл на вратаря Иван Василев.

Крайният резултат оформи Красимир Станоев, разписвайки се от дузпа в последните секудни мача.

В класирането тимът на Красимир Балъков събра актив от 28 точки и се изкачи на предпоследното 15-о място. Ботев Враца пък завършва сезона на 13-ото място с 32 пункта.