Сесил Каратанчева загуби на старта на турнира в Платя Д'Аро (Испания)

Сесил Каратанчева
Снимка: Българска федерация по тенис
15:55, 10.05.2023

Сесил Каратанчева отпадна в първия кръг на турнира по тенис на клей в Платя Д'Аро (Испания) с награден фонд 25 хиляди долара.

33-годишната Каратанчева претърпя поражение от поставената под номер 1 Жесика Понше (Франция) с 1:6, 0:6 за малко повече от час.

Софиянката се завърна на корта преди около месец след почти 4-годишно отсъствие. Тя остава без победа и в третия си мач след подновяването на кариерата си.

Каратанчева е достигала до 35-ото място в световната ранглиста през 2005 година, след като постига най-големия успех в кариерата си с класирането на четвъртфинал на "Ролан Гарос".

В турнира в Платя Д'Аро участва и преминалата през квалификациите националка Изабел Шиникова, която по-късно днес стартира срещу осмата в схемата представителка на домакините Анхела Фита Болуда.

МВнР ще информира европейските институции за безпрецедентния акт с недопускането на българи в РСМ
Самуил Донков е 19-и, Антоанета Костадинова зае 20-о място на Световната купа в Баку