Двете сестри Габриела и Стефани Стоеви се класираха за четвъртфиналите на Световното първенство по бадминтон в Уелва, Испания.
Националните състезателки не срещанаха никакви проблеми срещу представителките на Великобритания Клоуи Бърч и Лорън Смит с 21:10, 21:9. Срещата продължи 31 минути.
В следващия етап от шампионата двукратните европейски шампионки ще срещнат поставените под номер 4 в схемата японки Маю Мацумото и Вакана Нагахара.
„Най-накрая достигаме първия си четвъртфинал на Световното първенство, така че сме наистина щастливи. Подкрепяхме се, защото бяхме сами на корта (без треньор - бел. ред.)”, каза Стефани Стоева след срещата.
Треньорът на сестри Стоеви Михаил Попов е с COVID-19 и в момента е под карантина.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите