Сестри Стоеви на четвъртфинал в Саарбрюкен

14:10, 29.10.2020
Чете се за: 00:31 мин.
Други спортове
сестри стоеви четвъртфинал саарбрюкен

Водачките в схемата в турнира по двойки по бадминтон в Саарбрюкен, Габриела и Стефани Стоеви се класираха за четвъртфиналите.

Световните №15 в ранглистата се наложиха над датчанките Клара Граверсен и Наташа Антонисен след 18:21, 21:6, 21:14 за 44 минути игра.

Българките допуснаха да загубят първия гейм в срещата, но след това наложиха пълна доминация на корта, за да спечелят следващите две части.

В спор за място на полуфиналите хасковлийките ще се изпраят отново срещу датски дует, в лицето на 36-ите в света и пети поставени Александра Бьойе о Мете Поулсен.

Двете двойки се срещнаха на скоро в датския град Одензе, където българките надиграха представителките на домакините, но в следващия кръг отсъпиха на японския дует Матсумото/Нагахара.

По-късно днес Линда Зечири излиза за своя осминафинален двубой срещу третата поставена шотландка Кърсти Гилмор.

При мъжете пък Иван Русев пък ще играе в третия кръг срещу №8 в схемата Тоби Пенти от Англия.

Забрани и вечерни часове: В кои градове у нас мерките са най-строги?