Сестри Стоеви отпаднаха на старта на турнира в Базел

08:41, 22.03.2023
Чете се за: 01:32 мин.
сестри стоеви отпаднаха старта турнира базел

Българските бадминтонистки Габриела Стоева и Стефани Стоева отпаднаха още в първия кръг на турнир от сериите "World Tour Super 300" в Базел, Швейцария.

Трикратните ни европейски шампионки, които бяха поставени под №8 в турнира отстъпиха в първата си среща на японките Рена Мияура и Аяко Сакурамото с 12:21, 10:21.

Сестри Стоеви започнаха по-добре срещата и в първия гейм водеха с 4:0 и 7:3, но Миаяура и Сакурамото стигнаха до равенство при 7:7 и оттам нататък дадоха само пет точки на нашите представителки до края на частта.

Във втория гейм пък българките допуснаха до изостанат още в самото начало и това позволи на техните съпернички безпроблемно да затворят срещата след 21:10 и само 28 минути игра.

След това поражение Габриела и Стефани Стоева ще се отправят към Мадрид, за да участват в Мастърс надпреварата там с награден фонд 210 хиляди долара, която ще се проведе в периода 28 март - 2 април.

ЕС ще отпусне 600 млн. евро за укрепване на границата ни с Турция
Везенков най-резултатен за Олимпиакос при 19-ата поредна победа на тима в гръцкото първенство