Сестри Стоеви с успешно начало в Бали

16:29, 16.11.2021
Чете се за: 01:07 мин.
сестри стоеви успешно начало бали

Сестрите Габриела и Стефани Стоеви започнаха с победа участието си на турнира по бадминтон от сериите "Супер 750", който се провежда в Бали, Индонезия.

Българките, поставени под №5 в основната схема, надиграха с 21:13, 21:9 представителките на домакините Мелани Мамахит и Триола Надия.

Двукратните ни европейски шампионки започнаха трудно срещата, като допуснаха изоставане в началните минути, но постепенно намериха своя ритъм и успяха да изравнят резултата при 9:9.

От този момент нататък Габриела и Стефани изцяло поеха контрола върху двубоя и първо затвориха гейма след 21:13, а след 21:9 във втория сложиха и точка на спора след 39 минути игра.

По този начин българките продължават към 1/8-финалите, където ги очаква мач срещу южнокорейките Джонг и Ким.