Сестри Стоеви са на 1/4-финал в Париж

сестри стоеви финал париж
07:57, 29.10.2021

Двукратните европейски шампионки на двойки жени Стефани Стоева и Габриела Стоева се класираха за четвъртфиналите на турнира по бадминтон от сериите "Супер 750" във френската столица Париж с награден фонд 600 хиляди долара.

Българките, които са поставени под номер 5 в основната схема, победиха в драматичен мач датчанките Александра Бьое и Мете Поулсен с 25:23, 23:21 за 54 минути. Първият гейм беше изключително оспорван, но сестрите взеха последните две точки и поведоха в резултата.

Във втората част Стефани Стоева и Габриела Стоева преодоляха пасив от 12:19 и направиха серия от 8:0, за да стигнат до обрат 20:19. След това двойките си размениха три точки, но в края българките отново спечелиха две поредни разигравания и затвориха мача.

На четвъртфиналите сестри Стоеви ще играят s номер 1 в схемата Со Хе Ли и Сън Чан Шин (Република Корея), които победиха Нита Виолина Марва и Путри Сияка (Индонезия) с 21:18, 13-21, 21-14.