Сестри Стоеви спечелиха златните медали на турнира по бадминтон на Европейските игри в Краков

сестри стоеви спечелиха златните медали турнира бадминтон европейските игри краков
Снимка: БОК, Любомир Асенов - LAP.bg
19:49, 01.07.2023
Чете се за: 01:32 мин.

Tрикратните европейски шампионки на двойки жени Стефани Стоева и Габриела Стоева спечелиха златните медали на турнира по бадминтон на Европейските игри в Краков (Полша).

Българките постигнаха лесен успех над дебютантките Дебора Жиле и Черил Зайнен (Нидерландия) с 21:7, 21:17 за 38 минути.

Стефани Стоева и Габриела Стоева доминираха изцяло в първия гейм, в който поведоха с 14:3 и го спечелиха с 21:7.

Втората част беше малко по-оспорвана до средата, след което българките взеха аванс от 15:11, 19:14 и без проблеми затвориха мача.

Така сестрите постигнаха шеста поредна победа в шест мача от турнира и завоюваха втора титла от Европейски игри в кариерата си след Баку 2015.

Това е второ златно отличие за България в Краков след това на Станимира Петрова в категория до 54 килограма в боксовия турнир при жените. Страната ни има общо 9 медала преди последния ден - 2 златни, 2 сребърни и 5 бронзови.

Жители на Гълъбово излизат на пореден протест заради състоянието на пътя към "Марица изток"