Северномакедонският Шкупи удари Хегелман с 5:0 и ще играе с Левски в Лигата на конференциите

12:51, 14.07.2023
Чете се за: 01:50 мин.
северномакедонският шкупи удари хегелман играе левски лигата конференциите

Отборът на Шкупи от Северна Македония почти сигурно ще бъде първият съперник на Левски в турнира Лига на конференциите през това лято, след като разби с 5:0 като гост литовския Хегелман в първия двубой между двата тима от откриващия предварителен кръг в третия по сила европейски клубен турнир.

На стадиона в Каунас, на който преди месец българския национален отбор направи 1:1 срещу Литва, западните ни съседи имаха пълен контрол в мача срещу четвъртия от литовкското първенство през миналата година и поведоха още в 11-ата минута чрез ямайския нападател Реналдо Сифъс.

В 23-ата минута бразилецът Кевен удвои аванса на своя тим преди отново Сифъс да направи резултата 3:0 в добавеното време на първата част.

След почивката голмайсторът от Ямайка продължи да бележи, като се разписа още на два пъти, за да оформи крайното 5:0.

Този резултат на практика прави реванша в Северна Македония следващия четвъртък (20 юли) протоколен, като отборът на Шкупи вече може да насочи вниманието си към сбълсъците с Левски, които ще се проведат на 27 юли и 3 август.

Министърът на културата за скандалите в НТ "Иван Вазов": Народният театър трябва да е пример за обединение
Трети ден протест на КНСБ: Синдикатът се среща с политическите сили в НС