Севиля допусна първа домакинска загуба от февруари

09:14, 02.05.2023
севиля остави валенсия зоната изпадащите лига

Севиля загуби домакинството си на Жирона с 0:2 от 32-рия кръг на Ла Лига. В последния мач от кръга Хуанпе и Валентин Кастеянос се разписаха за победителите.

В 23-ата минута Хуанпе засече от воле центриране от корнер на Родриго Рикелме Рече и откри резултата. Това бе единственият точен удар на гостите преди почивката.

През второто полувреме на стадион "Рамон Санчес Писхуан" в Севиля възпитаниците на Мичел продължиха да атакуват в търсене на втори гол. Родриго Рикелме Рече стреля в напречната греда с шут извън наказателното поле. При получилото се разбъркване Валентин Кастеянос бе най-съобразителен и оформи крайния резултат.

В добавеното време на сблъсъка резервата Сусо стреля в напречната греда.

Това е първа домакинска загуба за севилци от 26-и февруари и първо поражение под ръководството на новия наставник Хосе Луис Мендилибар. Севлия бе в серия от 7 мача без загуба.

Жирона се изкачи до 8-ата позиция в класирането с актив от 44 точки. Севиля остава на 11-ото място в подреждането с 41 пункта.

Експерти по конституционно право: Това е атентат срещу държавността
Ген.-майор Румен Ралчев: Станалото с Иван Гешев има предистория