Севиля и Реал Мадрид не излъчиха победител след здрава битка на "Рамон Санчес Писхуан"

22:03, 21.10.2023
севиля реал мадрид излъчиха победител здрава битка рамон санчес писхуан

Отборите на Севиля и Реал Мадрид завършиха наравно в много оспорван двубой от 10-ия кръг на испанската Ла Лига, игран на "Рамон Санчес Писхуан" в Андалусия.

Двата тима предложиха много равностойна битка, от която всеки от тях можеше да излезе като победител, но в крайна сметка ключова роля изиграха и двамата вратари Ориан Ниланд и Кепа Арисабалага.

Срещата в южна Испания все пак можеше да се развие и по коренно различен начин, тъй като гостите можеха да открият резултата още в 4-ата минута, когато Феде Велверде прати топката във вратата на Севиля, но попадението му не бе зачетено заради засада, която бе маркирана след намесата на ВАР.

Нулевото равенство на терена пък се задържа до 74-ата минута, когато Маркос Акуня достави опасно центриране в наказателното поле на "лос бланкос", а там в борбата за топката Дейвид Алаба си отбеляза автогол и така домакините излязоха напред в резултата.

Тяхната радост обаче се задържа едва 4 минути, тъй като в 78-ата минута Дани Карвахал засече с глава центриране на Тони Кроос и реализира за крайното 1:1

Равенството остави Реал Мадрид на върха в класирането с 25 точки, докато Севиля е на 13-ата позиция с 9 пункта.

Бивши ракетчици почетоха годишнина в Пазарджик
Арсенал се върна от два гола пасив срещу Челси и остана без загуба в първенството