Севиля измести Барселона от топ 3 след шестата поредна победа

11:07, 23.02.2021
Чете се за: 00:39 мин.
севиля измести барселона топ шестата поредна победа

"Андалусийци" излязоха на третата позиция в Ла Лига, след като записаха успех с 2:0 като гост на Осасуна в среща от 24-ия кръг на испанското футболно първенство.

Съставът на Юлен Лопетеги събра 48 точки, което е с една повече от този на Роналд Куман няколко дни преди директния двубой между двата тима.

Интересното в случая е, че в рамките на няколко дни Севиля и Барселона ще изиграят две поредни срещи. В събота те ще се срещнат в мач от Ла Лига, а на 3 март им предстои да изиграят реванша от 1/2 финалите за Купата на Краля, където андалусийци имат аванс от 2:0 след първия мач.

Двубоят в Памплона започна с добра възможност за домакините, като Ойер стреля с глава, но топката срещна страничния стълб на вратата на Севиля

В 18-та минута пък гостите получиха право да изпълнят ъглов удар, при който Жордан качи топката на главата на Диего Карлош и той откри резултата за "андалусийци".

Вторият гол за севийци дойде малко след почивката, когато Лук де Йонг се разписа ефектно с пета след подаване на Мунир ел Хадади, оформяйки крайното 0:2.

Загубата остави Осасуна на 13-та позиция във временното подреждане с актив от 25 точки, колкото има и 14-ят Кадис.

Русенският митрополит: Не вярвайте, че ваксинацията поражда чувство на греховност
Разпитаха приятелката на Кристиан, обвинен за смъртта на Милен Цветков. Каква е нейната версия (СНИМКИ)