Севиля не успя да намали разликата с Реал Мадрид след реми с Райо Валекано

севиля надви кадис съкрати разликата лидера реал
17:00, 13.03.2022

Двубоят между Райо Валекано и Севиля от 28-ия кръг на Ла Лига завърши при резултат 1:1. Бебе откри резултата, а Томас Дилейни спечели точка за севилци.

Възпитаниците на Юлен Лопетеги стигнаха до гол в 11-ата минута. Рафа Мир се разписа, но попадението му бе отменено след намесата на ВАР заради игра с ръка.

След почивката Бебе даде аванс на домакините минута след подновяването на играта. Това е първият му гол от януари 2019 г. Първият му гол в Ла Лига дойде през септември 2015 г. отново срещу Севиля.

Гостите стигнаха до изравнителен гол в 63-ата минута. Томас Дилейни засече центриране на Хесус Корона и оформи крайния резултат.

В 79-ата минута реферът Хуан Мартинес Мануера отсъди дузпа за Севиля след нарушение на Алехандро Катена, но след преразглеждане на ситуацията с ВАР промени решението си.

Севиля остава на втората позиция в класирането с актив от 56 точки, със 7 точки по-малко от лидера Реал Мадрид. Райо Валекано заема 13-ото място в подреждането с 32 пункта.

Томислав Дончев: Правителството очевидно не се справя