Севиля превзе негостоприемния "Сан Мамес" и утвърди второто си място в Ла Лига

севиля превзе негостоприемния сан мамес утвърди второто лига
08:29, 12.12.2021
Чете се за: 01:07 мин.

Отборът на Севиля продължава да преследва първото място в Ла Лига, след като в двубой от 17-ия кръг на първенството постигна важна победа като гост над Атлетик (Билбао) с минималното 1:0.

Единственото попадение на стадион "Сан Мамес" реализира Томас Дилейни в 38-ата минута след прецизен фалцов удар от дъгата на наказателното поле.

Домакините могат да съжаляват, че не стигнаха поне до равенството, тъй като тотално диктуваха събитията на терена, а удари на Дани Гарсия и Унай Венседор през първото полувреме срещнаха страничните греди на андалусийци.

Победата позволи на Севиля да запази второто си място в класирането с актив от 34 точки, на 4 пункта преднина пред третия Бетис. Лидер продължава да е Реал (Мадрид) с 39 точки, докато Атлетик (Билбао) е 10-и с 21 точки от 17 срещи.