Севиля се изкачи в горната половина на Ла Лига след обрат над Еспаньол

22:34, 04.05.2023
Чете се за: 01:55 мин.
севиля наложи алмерия отдалечи дъното лига

Севиля победи Еспаньол с 3:2 в мач от 33-ия кръг на Ла Лига. Възпитаниците на Хосе Луис Мендилибар изоставаха с 1:2, но стигнаха до обрат с голове на резервата Лукас Окампос и Папе Гей.

Браян Хил откри резултата за домакините на стадион "Рамон Санчес Писхуан" в Севиля. Първоначално попадението на испанеца бе отменено поради засада, но след намесата на ВАР голът бе зачетен.

След половин час игра равенството бе възобновено с автогол на Карим Рекик. В 36-ата минута Папе Гей се опита да възобнови аванса на тима си, но голът му бе отменен поради засада.

До края на първото полувреме гостите стигнаха до обрат. Хавиер Пуадо Диас стреля от границата на наказателното поле в горния десен ъгъл за 2:1.

След почивката домакините получиха дузпа за нарушение на Винисиус Соуза. Лукас Окампос изравни с хладнокръвно изпълнение. Аржентинският футболист имаше възможност да удвои головата си сметка в срещата, но стреля в напречната греда.

Папе Гей донесе победата на тима си в 88-ата минута с удар в долния ляв ъгъл.

Севиля се изкачи до 10-ото място в класирането с актив от 44 пункта. Еспаньол заема предпоследното 19-о място в подреждането с 31 точки.

В друг шампионатен мач от деня Жирона победи Майорка с 2:1.

Елин Топузаков: Можехме да се поздравим и с по-убедителна победа