Севиля спечели градското дерби с Бетис и скъси дистанцията с Реал Мадрид

севиля превзе негостоприемния сан мамес утвърди второто лига
19:13, 27.02.2022

Севиля победи Бетис с 2:1 в мач от 26-ия кръг на Ла Лига. Иван Ракитич откри резултата от дузпа, а Мунир Ел Хадади удвои. Серхио Каналес бе точен минута преди края на мача.

В 23-ата минута Клаудио Браво извърши нарушение в наказателното си поле и съдията Карлос Дел Серо отсъди дузпа. Иван Ракитич даде аванс на тима си.

Папу Гомес бе заменен принудително заради травма, а на негово място се появи Мунир Ел Хадади. Резервата успя да се разпише само десет минути по-късно. Мароканецът стреля силно от границата на наказателното поле в долния десен ъгъл на противниковата врата за 2:0. С асистенция се отчете вратарят Боно.

След почивката Кристиан Тейо отправи първия точен изстрел за гостите, но Боно спаси.

В добавеното време Серхио Каналес отбеляза почетен гол за гостите от пряк свободен удар.

Хесус Навас се превърна във футболистът на Севиля с най-много мачове срещу градския опонент - 23.

Севиля заема втората позиция в класирането с актив от 54 точки, с шест по-малко от лидера Реал Мадрид. Бетис остава трети с 46 пункта.