Софийският градски съд освободи от наказателна отговорност Боян Расате и определи 3000 лв. глоба за това, че в съучастие с неизвестни по делото лица, е извършил непристойни действия, грубо нарушаващи обществения ред като е нахлул без покана в офис на фондация „Ресурсен център Билитис“ на 30.10.2021 г., бутнал е двама от присъстващите, съборил е рафт с вещи и е срязал с нож гумите на тротинетка.
Съдът го призна за невинен по обвиненията, че деянието е извършено с изключителна дързост, както и че е причинил лека телесна повреда на Глория Филипова. Отхвърли и предявения от Глория Филипова граждански иск за неимуществени вреди от 4000 лв.
Променена бе и мярката за неотклонение на Боян Расате, от 5000 лв. парична гаранция, в подписка.
В обясненията си пред съда Боян Расате заяви, че не отрича, че е бил в офиса на фондацията, но не е извършвал непристойни действия. Намеренията му били да вземе участие в тази среща и да си каже мнението, но бил посрещнат грубо.
Присъдата не е окончателна и подлежи на жалба и протест в 15-дневен срок от днес пред Апелативен съд - София.
Защитата на задържаните, свързани с фентаниловата лаборатория, поиска делото да се гледа в София
Жестокото убийство в Пловдив: Младежите са били Георги повече от час и си купили дюнери с парите му
Фентаниловата афера: Агенти под прикритие стигнаха до лабораторията във „Факултета“
Христо Широков: Не съм се укривал, обвинението срещу мен е политически натиск
Фентаниловата афера: Агенти под прикритие стигнаха до лабораторията във „Факултета“
Рекорден износ на ток: Парковете с батерии правят България лидер на пазара
И след медицинско заключение: Пак отказаха на Ива Михайлова да се лекува в България