Данило Сикан отбеляза победното попадение на "Фолкспаркщадион" в Хамбург

21:41, 07.11.2023
7250
Чете се за: 01:27 мин.
Шахтьор Донецк

Шахтьор Донецк победи Барселона с минималното 1:0 в мач от 4-ия кръг на груповата фаза в Шампинска лига. Данило Сикан отбеляза победното попадение на "Фолкспаркщадион" в Хамбург.

До почивката шампионът на Испания се задоволи с владението на топката, но символичните домакини бяха по-опасни в преден план. Възпитаниците на Марино Пушич поведоха в резултата в 40-ата минута. Данило Сикан засече с глава центриране в наказателното поле на Гиорги Гочолеишвили.

След почивката играчите на Шави Ернандес стигнаха до единствения си точен удар в двубоя, който не затрудни Дмитро Ризник. Невертон можеше да направи победата по-изразителна, но негово попадение не бе зачетено заради засада.

Барселона остава на върха в класирането в група "Н" с актив от 9 точки. Шахтьор Донецк заема 3-ата позиция в подреждането с 6 пункта. По-късно тази вечер е другият двубой от групата между Порто и Антверп.

Израелските сили атакуваха град Газа и водят сражения в центъра му
Борусия Дортмунд спечели домакинството си на Нюкасъл и ожесточи интригата в група "F"