Шампионът Атлетико Мадрид преклони глава пред последния

Атлетико Мадрид
от БНТ , Източник: БГНЕС
08:41, 17.02.2022
Чете се за: 01:17 мин.

Атлетико Мадрид допусна изненадващо домакинско поражение от Леванте с 0:1 в отложен мач от 21-ия кръг на испанската Ла Лига.

На стадион „Уанда Метрополитано“ единственият гол в срещата падна в 54-та минута, когато точен за гостите от Валенсия бе Гонсало Мелеро, който получи асистенция от Хорхе Де Фрутос Себастиан.

Атлетико рядко създаваше опасности преди вратата на съперника, който в крайна сметка напълно заслужава ликува с ценните три точки в битката за оцеляване.

Съставът остава на дъното въпреки едва втората си победа от началото на кампанията в първенството, като е вече на десет точки от намиращия се над чертата Гранада. Възпитаниците на Диего Симеоне пък понесоха удар по амбициите за място в топ 4, като са пети, с равен брой точки с четвъртия Барселона, който обаче има мач по-малко.

За „дюшекчиите“ предстои гостуване на Осасуна, докато Леванте пътува до Виго за визита на Селта.

НИМ показва ценен позлатен тракийски нагръдник (Снимки)