Шампионът Байер Леверкузен се забавлява срещу Айнтрахт

За Байер Леверкузен това беше 48-ми двубой без загуба от началото на сезона, като по този начин новият шампион на Германия изравни постижението на Бенфика от 1965 г.

Байер Леверкузен
Снимка: X / Bayer 04 Leverkusen
20:46, 05.05.2024
Чете се за: 01:40 мин.

Байер Леверкузен победи Айнтрахт Франкфурт с 5:1 като гост от 32-ия кръг на германското първенство. Головете за Леверкузен отбелязаха Гранит Джака, Патрик Шик, Есекиел Паласиос, Жереми Фримпонг и Виктор Бонифейс.

За Айнтрахт почетен гол вкара Уго Екитика.

Байер, който спечели титлата в Бундеслига предсрочно, има 84 точки в актива си. Айнтрахт е на шесто място (45).

По-рано през деня Бохум извоюва безценна победа с 4:3 при гостуването на Унион и направи решителна крачка към оставане в Бундеслигата. С успеха бохумци изместиха Унион от 14-о място и тези три точки може да се окажат ключови в битката за запазване на елитния статут.

Бохум изигра силни първи 45 минути и се оттегли на почивката с три гола аванс след две попадения на Максимилиан Витек и едно на Кевин Шлотербек.

Унион се върна в мача през втората част след два гола на Вертесен и Бедия, но Бохум отново смълча "Старото лесничейство" с четвърти гол, дело на Филип Хофман.

Крайното 3:4 оформи Бенедикт Холербах.

Петър Касабов пред БНТ: Винаги съм гонил първите места, така че ще се задоволя с квоти за Миглена Селишка и Мими Христова