Шампионът Берое стартира с тежка загуба в Еврокъп

шампионът берое стартира тежка загуба еврокъп
Снимка: БФ Баскетбол
20:00, 27.10.2022
Чете се за: 01:10 мин.

Шампионът на България Берое Стара Загора стартира с тежка загуба участието си в Еврокъп. При завръщането на български клубен отбор в евротурнирите, старозагорки отстъпиха у дома на унгарския Печ с 59:94.

Гостенките показаха, че са пристигнали единствено и само за победа още в първите минути, като до края на първото полувреме поведоха със 17 точки. Доминацията им продължи и в третата част, като старозагорки не успяха да спечелят нито една от частите на мача.

Цветомира Наумова бе най-резултатна за българските шампионки с 13 точки, а Гергана Иванова добави 11.

Унгарките категорично доминираха в борбата, която спечелиха с 50:22. Те записаха и 13 от 27 успешни опита за три точки, срещу 6-21 за Берое.

"Пътна полиция": Хиляди шофьори карат с превишена скорост в София всеки ден