ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Шампионът и вицешампионът в Бундеслигата не си вкараха гол на старта на деветия кръг

bnt avatar logo от БНТ , Източник: БТА
A+ A-
Чете се за: 01:25 мин.
Спорт

Байер Леверкузен е спечелил само един от последните си пет мача в немското първенство.

Байер Леверкузен - Щутгарт
Снимка: БТА
Слушай новината

Шампионът Байер Леверкузен удари две греди и пропусна редица положения при равенство 0:0 срещу Щутгарт в първи мач от деветия кръг на германското първенство по футбол. Така "аспирините" останаха на трето място в класирането с четири точки зад лидерите Байерн Мюнхен и РБ Лайпциг.

Леверкузен, който гостува на английския Ливърпул в Шампионската лига във вторник, е спечелил само един от последните си пет мача в Бундеслигата.

Отборът на Шаби Алонсо натисна вицешампиона Щутгарт от самото начало и пропусна много положения, а удар с глава на Едмонд Тапсоба се отби от напречната греда. Александър Нюбел пък отрази положения за Жереми Фримпонг и Алехандро Грималдо, задържайки Щутгарт в мача за второто полувреме.

Виктор Бонифейс разтресе напречната греда за втори път в началото на втората част, а стражът Нюбел надделя срещу нигерийския нападател очи в очи в 73-ата минута и по-късно спаси опит за гол на Флориан Виртц. Така Щутгарт взе точка и измести Борусия Дортмунд от седмото място.

Последвайте ни

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?