Шампионът Левски се измъчи в Ямбол

Снимка: БФ Баскетбол
21:43, 10.04.2022
Чете се за: 01:17 мин.

Шампионът на България Левски оцеля при гостуването си на Ямбол в Националната баскетбола лига. В мач от 24-ия кръг на шампионата, "сините" измъкнаха много труден успех в зала "Диана" с 81:78. Мачът бе особено равностоен с 10 изравнявания и 19 смени на водачеството.

Основно предимство на гостите дойде от пейката, като резервите в тима на столичани вкараха 31 точки, а тези на домакините – само 9. Гостите спечелиха и борбата, като от там дойдоха и повече точки от втори шанс. Левски бе без един от лидерите си за сезона – Ивица Радич. Домакините от своя страна бяха в пореден мач без Александър Матушев и Тадж Ридли.

20 точки и 11 борби за победата регистрира Зейн Ноулс, по 18 вкараха Венцислав Петков и Джош Паркър, с 13 и 7 борби се отчете Николай Михайлов, а 4 точки и 10 борби записа Цветомир Чернокожев.

23 за Ямбол наниза Джеремая Пейдж, 17 с 11 борби добави Алонзо Кембъл, а 16 вкара Кръстан Кръстанов.

Ботев (Пловдив) победи Локомотив (София) и отново е на 6 точки от второто място
Ивет Горанова спечели за четвърти път титлата на държавното първенство по карате