Шарлът спря негативната си серия срещу Чикаго Булс

11:42, 09.04.2022
шарлът спря негативната серия чикаго булс

Отборът на Шарлът Хорнетс прекъсна поредицата си от пет поредни поражения срещу Чикаго Булс в НБА, след като надигра "биковете" със 133:117 като гост в среща от предпоследния 81-ви кръг от редовния сезон.

В зала "Юнайтед Център" в Чикаго "стършелите" изиграха много силен двубой, в който те изковаха успеха до почивката.

След първите две четвърти баскетболистите на Шарлът имаха аванс от 79:51, а в следващите две те умело контролираха преднината си, макар домакините от Чикаго да успяха да стопят част от пасива си в заключителните 12 минути.

Ламело Бол стана най-резултатен за победителите със своите 24 точки, докато за Чикаго Булс най-полезен стана Зак Лавийн със своите 23 пункта.

В друг двубой от изминалата вечер лидерът в Западната конференция Финикс Сънс спечели със 111:105 визитата си на Юта Джаз.