Шави започна с успех в Барселона, дузпа спаси дебюта на треньора

Шави Ернандес Барселона
23:56, 20.11.2021

Новият треньор на Барселона Шави Ернандес започна с положителен резултат начело на клуба. „Каталунците“ се наложиха с минималното 1:0 над Еспаньол при дебюта на своя наставник, в мач от 13-ия кръг на испанското футболно първенство.

Срещата се игра на „Ноу Камп“, а феновете на тима останаха доволни от спечелените три точки.

Барселона изигра по-силно първо полувреме от своя съперник, но попадението дойде в началото на втората част.

Минута след подновяването на каталунското дерби главният съдия отсъди дузпа от т.нар. „леки“ за нарушение на Леандро Кабрера срещу Мемфис Депай. Именно потърпевшият беше точен от бялата точка за 1:0.

В 65-ата минута Френки де Йонг прати топката в мрежата на гостите, но страничният рефер отсъди засада на 24-годишния национал на Нидерландия.

Еспаньол обаче имаше редица шансове за попадение след почивката. Раул де Томас дори уцели два пъти гредата на вратата, пазена от Марк-Андре Тер Стеген.

Барселона се изкачи на 6-ото място след успеха с 20 точки, а Еспаньол е със 17 на 11-а позиция.