ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Шефът на Софийската стокова борса: Не усещаме поевтиняването на горивата и захарта заради скъпия долар

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:30 мин.
Икономика
Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
      Слушай новината
      00:00
      00:00

      През предстоящия сезон се очаква леко поскъпване на зърното, пшеницата, царевицата заради натрупването на допълнителни разходи през зимата, заяви в "Денят започва" главният изпълнителен директор на Софийска стокова борса Васил Симов.

      Като цяло, обаче, у нас има достатъчни количества слънчоглед и царевица, така че да не се налага драстично поскъпване на олиото и брашното.

      "Презапасяването и психозата, създавана от някои търговци, че всичко поскъпва, кара потребителите, които не си правят сметка, да се презапасяват. А колкото по-голямо е търсенето на дадена стока, карат търговците да вдигат цената", заяви Симов.

      Захарта поскъпва, тъй като суровата суровина за нея се внася и не се произвежда у нас. И въпреки че цената на суровата захар на световното тържище в Ню Йорк, леко намалява, у нас разликата не може да се усети заради повишаването на долара спрямо лева.

      По същия начин стои и въпросът с горивата, допълни той.

      Целия разговор вижте във видеото.

      Гледайте повече теми от "Денят започва"

      Чуйте последните новини, където и да сте!
      Последвайте ни във Facebook и Instagram
      Следете и канала на БНТ в YouTube

      ТОП 24

      Най-четени

      Водещи новини

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?