шиникова финал португалия
Снимка: БФ Тенис
17:16, 24.12.2021
Чете се за: 01:00 мин.

Изабелла Шиникова се класира на полуфиналите на двойки на турнира WTA 125 в Сеул на твърди кортове с награден фонд от 115 000 долара.

Българката и южнокорейката Су Йон Ян се наложиха над Рия Батия от Индия и Анастасия Куликова от Финландия с 2:0 гейма (7:5, 6:0).

Отборът на родната ни състезателка допусна пробив за 1:2 в първия гейм, но отвърна с рибрейк. Следващият пробив дойде в 12-ия гейм за 7:5 и сет актив за българката и корейката след пробив на нула. В заключителния гейм победителките бяха безпощадни, като спечелиха още първия си мачбол и заслужено се поздравиха с успеха след 52 минути игра.

На полуфиналите утре българо-корейският тандем ще се изправи срещу домакинките Цзи Чой и На-Ле Ан.