шиникова загуби два гейма старта португалия
Снимка: БФ Тенис
15:03, 19.10.2021
Чете се за: 01:10 мин.

Изабелла Шиникова се класира за втория кръг на турнира на червена настилка в Севиля (Испания) с награден фонд от 25 хиляди долара, съобщават от Българската федерация по тенис.

Поставената под №4 Шиникова направи обрат и победи с 3-6, 6-4, 6-1 Калиса Хеннеман от Швеция. Срещата продължи 2 часа и 6 минути.

Българката изостана с 0-5 в първия сет и го загуби с 3-6. Във втората част Шиникова пък поведе с 5:0, но допусна намаляване на резултата до 5-4. Все пак Изабелла успя да спечели с 6-4 и да изравни сетовете. В третата решителна част Шиникова спечели пет поредни гейма от 1-1 до 6-1.

В следващия кръг родната тенисистка ще срещне победителката в мача между Бианка Турати и Анхела Фита Болуда.

Предишната седмица Изабелла спечели второ място на турнира на твърда настилка в Лагос (Португалия) с награден фонд от 25 хиляди долара.

Грета Тунберг се развихри на концерт за климата (ВИДЕО)