Обвиняемият 19-годишен младеж не присъства на съдебното заседание
Шофьорът, причинил катастрофата, при която загинаха трима души в Разград, остава под домашен арест. Няма законови основания за отмяна на домашния арест на обвиняемия за катастрофа, съобщиха от Апелативния съд във Варна.
Варненският апелативен съд потвърди втората по тежест мярка, определена от Разградския окръжен съд, по отношение на младежа, причинил катастрофа в Разград. Предмет на въззивна проверка бе определението на първата инстанция, с което е било отхвърлено искането на прокуратурата за задържането му под стража. Наблюдаващият прокурор протестира съдебния акт пред сегашната инстанция.
19-годишният младеж е привлечен към наказателна отговорност за това, че през нощта на 6 юли в Разград при управление на лек автомобил е нарушил правилата за движение по пътищата и по непредпазливост е причинил смъртта на трима души. Шофьорът е изгубил контрол над превозното средство и е ударил масите в заведение.
Обвиняемият е декларирал нежелание да присъства на съдебното заседание, уточниха от Апелативния съд във Варна.
Миналата седмица окръжната прокуратура в Разград внесе протест с искане за "задържане под стража" на шофьора, причинил смъртта на трима души.
Двойка гръцки изтребители вече патрулира във въздушното пространство на България
Операцията на САЩ и Израел в Иран доведе до дестабилизация в близост до нашия регион, заяви военният министър след среща с гръцкия си колега
След решение на съда на ЕС: Държавите членки, включително България, трябва да издават лични документи според половата идентичност
Съвместни тренировъчни българо-гръцки полети ще проведат ВВС на двете държави
Каква геополитическа посока ще поеме Унгария след изборите на 12 април?