Няколко привърженици на Еспаньол са леко ранени, след като били блъснати от кола близо до стадион "RCDE" преди началото на каталунското дерби срещу Барселона в четвъртък вечерта, съобщава Ройтерс.
Най-малко 14 души са получили наранявания с различна степен, след като шофьорка, загубила контрол над колата си. Жената е арестувана от каталунската полиция, направен ѝ е бил тест за алкохол.
Спешна помощ е реагирала своевременно, на място са били изпратени 10 линейки с медицински екипи. Четирима от пострадалите са с по-сериозни травми, останалите са само с леки наранявания.
Според властите инцидентът е станал, когато феновете на Еспаньол са се събрали да посрещнат треньора на отбора. Колата на жената е била заклещена между два контейнера за боклук, а няколко привърженици започнали да хвърлят предмети по превозното средство, нанасяйки му леки щети. Тогава шофьорката ускорила и блъснала групата от футболни привърженици.
Най-малко 25 души бяха ранени при тежка катастрофа между трамваи в западната част на Германия
Правителството на Великобритания одобри придобиването на „Уорнър Брос Дискавъри“ от „Парамаунт“ за 110 млрд. долара
Киев порази две руски рафинерии, най-малко седем души загинаха при руски удари в Украйна
Окръжната прокуратура в Русе поиска арест за петима от участниците в групите, свързани с разбитата лаборатория за фентанил
Пожарът на „Тракия“: Екипи продължават да следят, за да не се разпространява огънят