Шотландия отмъкна точка от Португалия

Кристиано Роналдо нямаше ден в своя мач номер 200 за националния отбор и пропусна няколко добри ситуации да отбележи гол.

Шотландия - Португалия, Кристиано Роналдо
00:42, 16.10.2024
Чете се за: 01:10 мин.

Португалия загуби първи точки в група 1 на Лига А на Лига на нациите при нулево равенство като гост на Шотландия. Мегазвездата на португалците Кристиано Роналдо нямаше ден в своя мач номер 200 за националния отбор и пропусна няколко добри ситуации да отбележи гол.

Португалците остават начело в групата с 10 точки, с три повече от тима на Хърватия, който направи зрелищно равенство 3:3 при гостуването на Полша.

Пьотр Зелински даде преднина на поляците, но Хърватия направи обрат с голове на Соса, Сучич и Батурина. Халф-бекът на Рома Никола Залевски намали на 2:3 малко преди почивката, а Себастиан Шимански донесе точката за Полша в 68-а минута след асистенция на влезлия като резерва в този мач Роберт Левандовски.

Хърватия доигра мача с 10 души след директен червен картон на вратаря Ливакович.