Шотландия
Снимка: Facebook: Guinness Men's Six Nations
23:52, 03.02.2024
Чете се за: 01:40 мин.

Шотландия сложи край на 22-годишната си прокоба в Кардиф и стигна до зрелищна победа над Уелс с 27:26 в в първия си мач от тазгодишното издание на най-авторитетния ръгби турнир в света Шестте нации.

Това беше първи успех на "хайлендърите" на "Principality Stadium" от 2002 година насам, поставяйки завършек на поредицата от 11 поредни поражения.

Уелс обаче не позволи да се случи това толкова лесно и принуди шотландците да се борят за всеки сантиметър. Крилото Духан ван дер Мерве бе сред героите за победителите, след като се разписа на два пъти. Капитанът Фин Ръсел реализира три есета и две дузпи.

Старши треньорът на шотландците Грегор Таунсенд остана много доволен от успеха, но разкри, че до последно е треперил за развоя на срещата, заради лошите спомени в миналото.

"Беше малко като 2010 година и това навлезе в мислите ми, докато вървеше второто полувреме. За щастие, останахме напред и успяхме да играем добре в последните пет минути", каза Таунсенд.

Георги Янков и Цветан Балджиев спечелиха румънското рали "Ковасна"