В края на месеца ще се проведе нова среща между Анкара и Стокхолм във връзка с шведското членство в НАТО. Шведският премиер посети снощи Анкара и разговаря с турския президент.
Улф Кристершон е уверил Ердоган, че страната му ще изпълни всички условия от споразумението с Турция.
През юни Швеция и Финландия внесоха кандидатурите си за членство в Алианса, но Анкара изрази възражения, защото според нея двете държави подкрепят Кюрдската работническа партия - ПКК.
Според подписания в Мадрид тристранен меморандум Стокхолм и Хелзинки се ангажират да не подкрепят ПКК. По информация на високопоставен турски източник Швеция трябва да извърви дълъг път, докато спечели одобрението на Турция за членство в Алианса.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Отново наводнения край Одрин поради повишаването на оттока на реките Марица и Тунджа
Близо 2500 домакинства все още са без електричество в Североизточна Словения заради снеговалежи
Обилни снеговалежи оставиха хиляди хора без ток в Словения и причиниха проблеми с трафика
Очаква се служебният кабиент да приеме удължаването на удължителния закон за бюджета
Американски сенатори от двете основни партии внесоха резолюция в подкрепа на Украйна