Щутгарт спечели минимално в Аугсбург и временно излезе на втора позиция в Бундеслигата

00:23, 11.05.2024
щутгарт спечели минимално аугсбург временно излезе втора позиция бундеслигата

Отборът на Щутгарт временно излезе на втора позиция в немската Бундеслига след успеха си с минималното 1:0 като гост на Аугсбург в двубой от предпоследния 33-и кръг.

По този начин тимът на Себастиан Хьонес събра 70 точки и изпревари Байерн Мюнхен в битката за сребърните медали в първенството. "Баварците" обаче са с мач по-малко и в неделя могат отново да изпреварят своя съперник, ако надиграят Волфсбург.

Междувременно Аугсбург заема 9-а позиция в подреждането с 39 пункта и все още има теоретични шансове да достигне до седмото място, което би осигурило на състава участие в европейските клубни турнири през следващата кампания.

Тази вечер на "Аугсбург Арена" гостите започнаха по-активно срещата и през първото полувреме единствено добрите намеси на вратаря Томаш Кубек запазиха равенството.

Само две минути след почивката обаче Серху Гираси получи дълго извеждащо подаване, от което нападателят се възползва и реализира своя гол №26 през кампанията, носейки крайната победа на Щутгарт.

В последния кръг "швабите" Борусия Мьонхенгладбах, докато Аугсбург ще гостува на шампиона Байер Леверкузен в опит да прекъсне рекордната серия на "аспирините" от 49 двубоя без загуба във всички турнири.