Швеция обяви, че допуска български граждани с лични карти с изтекла или изтичаща валидност в периода 31 октомври 2020 г. – 31 януари 2021 г. Мярката е в сила от 3 декември 2020 г.
В посолството на Република България в Стокхолм постъпи официално писмено потвърждение от Националното оперативно управление на шведската полиция, че в условията на пандемия от коронавирус Швеция ще допуска българските граждани, които ще могат да влизат, пребивават и излизат от територията на страната 6 месеца след дата на изтичане на валидността на личната карта.
Решението не важи за българските задгранични паспорти с изтекла или изтичаща валидност в периода 31 октомври 2020 г. – 31 януари 2021 г.
Магдалена Милтенова: 30% увеличение на винетките няма да реши проблемите с пътищата
Богомил Николов: Агенцията по храните трябва да контролира пазара превантивно
Стою Стоев: Вместо съдебна реформа управляващите запазиха политическия контрол върху ВСС
Магдалена Милтенова: 30% увеличение на винетките няма да реши проблемите с пътищата