13:06, 12.03.2021
Чете се за: 00:31 мин.
Тенис
швейцарец спря серията лазаров пореч

Националът ни за Купа "Дейвис" Александър Лазаров отпадна на 1/4 финалите на турнира от веригата ITF с награден фонд 15 хиляди долара, който се провежда в Пореч (Хърватия).

Българинът отстъпи в спора за влизане в голямата четворка на швейцарския квалификант Дамиен Венгер след 6:7(2), 0:6 за час и 36 минути игра.

Мачът започна чудесно за Лазаров, който проби за 2:0, но Венгер отговори подобаващо и изравни за 2:2. Впоследствие швейцарецът на два пъти взимаше пробив аванс, но Алекс все успяваше да се върне в сета, за да се стигна в край на сметка до тайбрек. За съжаление в него квалификанта взе своето и след 7-2 точки поведе в резултата в сетовете.

Във втората част родният представител не успя да спечели нито един гейм и след 6:0 в своя полза Венгер си подпечата мястото на 1/2 финалите в турнира.

За достигането си до тази фаза, Лазаров ще получи две точки за световната ранглиста, където се очаква да прогресира с две места до №549, и 438 долара от наградния фонд.